نامه عمر به معاويه (لعنه الله علیهم )

عمر در ضمن نامه اي به معاويه چنين مي گويد : به فاطمه (سلام الله عليها) كه پشت در بود گفتم : اگر از خانه بيرون نيايد (براي بيعت) هيزم فراواني به اينجا بياورم و ...... آنگاه تازيانه قنفذ را گرفتم و فاطمه (سلام الله عليها) را با آن زدم و به خالد بن وليد گفتم تو و مردان ديگر هيزم بياوريد و به فاطمه (سلام الله عليها) گفتم : خانه را به آتش مي كشم .... همانطور دستش را بيرون آورد تا مرا از ورود به خانه باز دارد من او را دور نمودم و با شدت در را فشار دادم و با تازيانه به دستهاي او زدم تا در را رها كند از شدت درد تازيانه ناله كرد و گريست ناله او بقدري جانكاه و جگر سوز بود كه نزديك بود دلم نرم شود و از آنجا منصرف گردم ولي به ياد كينه هاي علي (عليه السلام) و حرص او بر كشتن قريشيان (مشرك) افتادم با پاي خود لگد بر در زدم ولي او همچنان در را محكم نگه داشته بود كه باز نشود وقتي كه لگد بر در زدم صداي ناله فاطمه (سلام الله عليها) را شنيدم كه گمان كردم اين ناله مدينه را زير و رو كرد ... در عين حال فشار دادم در باز شد وقتي وارد خانه شدم فاطمه (سلام الله عليها) با همان رو به روي من ايستاد ولي شدت خشم من را به گونه اي كرده بود كه گويي پرده اي در برابر چشمم افتاده است چنان سيلي روي رو پوش به صورت فاطمه (سلام الله عليها) زدم كه به زمين افتاد.

منبع : بيت الاحزان ص 96

/ 9 نظر / 15 بازدید
m

آسمان، اين شبها که ميرسد عجيب بيقراري ميکند و زمبن داغ دلش تازه ميشود وزخم شرمش سر باز ميکند. ملکوتيان حق دارند سر بر ديوارعرش بگذارند و هاي هاي گريه کنند. وتنها خداست که ميتواند تسلاي دل علي باشد.

آقا طییب

سلام.وبلاگ ما عزا داريه...شمام دعوتيد..البت اگه تو حال و هواش بوديد........................يا زهرا.

farokh

لعنت بر عمر و هر چی عمريه و درود بر دوستان اهلبت پيغمبر(ص) موفق باشيد

مجید غلامی جلیسه

با سلام تفکر ٬‌انديشه و حقيقت جويی در وبلاگ سقيفه برای آنان که حقيقت تشيع را دنبال می کنند و می خواهند بدانند چه دستی در سقيفه دست داشت و ابوبکر و عمر و عثمان و طرفدارانشان را چه بازيگردان و یا بازی گردانانی بازی دادند بيايد و ما را ياری کنيد که علی شفاعت کننده ی روز جزا است .

BANDEH KHODA

بسم الله الرحمن الرحيم. سلام.tovhidوبلاگی درموردخداوندوبحث ازمسائل مربوط به آن.حتماًتشريف بياوريد.موفق باشيد.

BANDEH KHODA

بسم الله الرحمن الرحيم. سلام.tovhid وبلاگی که درآن ازخداوندومسائل مربوط به آن بحث می کنيم.حتماًتشريف بياوريد.موفق باشيد.

شيثم

خريت نه تنها علف خوردن است

فيونا

رضوان ماه و نازنينم باز هم سلام. گامهای نخستين را با مهربانی تو که پشتيبانم بود برداشتم و حالا با عشق نامت را بر ديوار غارم حک کرده ام . وقت کردی سری بزن.قربانت می روم. فيونا