نامه جنبش عدالت خواه دانشجویی به رییس جمهور

 

 

جنبش عدالت خواه دانشجویی در نامه ای اعتراض آمیز به رئیس جمهور، نسبت به برخی انتصاب ها در دولت دهم اعتراض کرد.
به گزارش الف، در این نامه آمده است:

به نام خدا
رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران
جناب آقای دکتر محمود احمدی ن‍ژاد

به نظر می‌آید در این دوره حساس که بیشتر جریان حزب الهی و عدالت‌خواهان درگیر مقابله با فتنه های بیگانگان و عناصر داخلی آنان هستند، در میان سکوت عدالت‌خواهان نسبت به عملکرد دولت، اقداماتی در جریان است که احساس می‌شود نیاز است تذکراتی خدمت حضرت عالی بدهیم.
تلاش های فراوان حضرت عالی در راستای گفتمان انقلاب اسلامی و طرح شعارهایی چون ”عدالت“ ،“مبارزه با فساد ” و  ”سیاست خارجی فعال مبتنی بر مبانی انقلاب اسلامی“ جای تقدیر فراوان دارد، اما این روز ها شاهد مسائلی هستیم که برخی از آنها در تناقض آشکار با بعضی  از این شعار ها است. انتصاب افرادی که مسائل و شبهات فراوانی که در مورد آنان وجود دارد باعث گردیده است که هر روز بر تعجب و ناامیدی از راهی که حضرت عالی برای انتخاب نزدیکان خود در حال پیمودن هستید افزوده شود.

گویا حضرت عالی فراموش نموده اید که این ملت مستضعف و شریف با وجود همه فحاشی ها بدخواهان  علیه حضرت عالی و دولت و عمق توطئه ها علیه نظام اسلامی با بصیرت تمام به گفتمان انقلاب اسلامی و تداوم آن در دولت دهم رای داده اند. نکند تصور نموده اید که مردم ما صرفا به شخص حضرت عالی رای داده اند؟

لازم است که بخشی از حکم تنفیذ رهبر انقلاب درباره دوره دهم ریاست جمهوری را خدمتتان یاد آوری کنیم: ”این رأی، رأى به گفتمان پربرکت و عزتمدار انقلاب اسلامى است؛ رأى به استکبارستیزى و ایستادگى شجاعانه در برابر سلطه‏طلبان بین‏المللى است؛ رأى به مبارزه با فقر و فساد و تبعیض و مبارزه با اشرافیگرى است؛ رأى به ساده‏زیستى و نزدیکى با مردم و غمگسارى از ضعیفان و مستضعفان است؛ رأى به کار و تلاشِ بى‏وقفه و خستگى‏ناپذیر است.“

در ادامه روند انتصاب کسانیکه ابهامات فراوانی در مورد عملکرد ایشان وجود دارد. اقدامی که تعجب همگان را و ناامیدی ما را بیش از پیش برانگیخت؛ انتصاب جناب آقای قاضی سعید مرتضوی به عنوان رئیس“ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز“ بود. این تعجب زمانی افزون گشت که یک روز پس از معارفه ایشان و تودیع تأمل برانگیز دکتر الهام برای این سمت، ایشان از سوی هیئت  ویژه مجلس شورای اسلامی به عنوان متهم اصلی ماجرای کهریزک شناخته می‌شود. این در حالی است که مشخصا درباره عملکرد ایشان در مسائل دانشگاه آزاد نیز سوالات باقی است که همچنان بی پاسخ برزمین مانده است.

آیا رواست کسی که عمل اشتباهش باعث سوء استفاده دشمنان نظام و از بین رفتن آبروی نظام مقدس جمهوری اسلامی شده است؛ نه تنها توبیخ نشود بلکه به مصادری بالاتر در دولت برسد؟ مردمی که هنوز منتظر برخورد با عاملان و خاطیان واقعه تاسف برانگیز کهریزک هستند؛ چه تصوری از این کار خواهند داشت؟ ادامه کار ایشان در مسئولیت جدید با توجه به این گزارش و ابهامات گذشته چه معنایی می‌تواند داشته باشد؟

در ابتدای کار دولت نیز انتصاب جناب آقای اسفندیار رحیم مشایی و ماجراهای تاسف‌بار پس از آن و نادیده گرفتن دستور رهبر معظم انقلاب درباره ”کان لم یکن“ تلقی کردن حکم انتصاب ایشان دل دلسوزان انقلاب را به درد آورد. این اقدام شروع نادیده گرفتن خواست طرفداران و دلسوزان جنابعالی در انتصاب اطرافیانتان بود.

اما خون دل‌ها و طعن شنیدن‌های همه کسانی که در اتخابات با تمام توان از حضرت عالی دفاع کرده اند را در این ماجرا هنوز فراموش نکرده بودیم که با انتصاب دیگری مواجه شدیم.

انتصاب جناب آقای رحیمی به عنوان معاون اولی ریاست جمهوری ضربه ای دیگر بر پیکره طرفداران دلسوزتان بود. با گذشت چندی از انتصاب ایشان و تلاش‌ها و سوالات برخی نمایندگان اتفاقا از طرفداران اصلی شما در انتخابات بودند و نشنیدن پاسخی از سوی ایشان، سوالات و ابهامات فراوانی در مورد عملکرد و سابقه ایشان باقی گذارده است. ارتباطات ایشان در دولت‌های گذشته خصوصا دولت سازندگی  و مسائل گذشته میان ایشان و رئیس آن دولت و شواهد موجود در مورد روحیه متملقانه ایشان محل تعجت و سؤال است!

حضرت امیر المومنین (ع) مولای عدالتخواهان در نامه به مالک اشتر می‌فرماید:“....و باید که برگزیده‌ترین وزیران توکسانی باشند که سخن حق بر زبان آرند، هر چند، حق تلخ باشد و در کارهایی‌که خداوند بر دوستانش نمی‌پسندد کمتر تو را یاری کنند، هر چند، که این سخنان‌ و کارها تو را ناخوش آید.به پرهیزگاران و راست گویان بپیوند، سپس، از آنان ‌بخواه که تو را فراوان نستایند و به باطلی که مرتکب آن نشده‌ای، شادمانت ‌ندارند، زیرا ستایش آمیخته به تملق، سبب خودپسندی شود و آدمی را به سرکشی‌وادارد.“ نهج البلاغه امام علی (ع)، نامه 53 در موردی دیگر اقدام توهین آمیز و تعجب برانگیز در پخش چک‌های پنج میلیونی در میان نمایندگان مجلس در حین استیضاح مرحوم کردان را از سوی ایشان شاهد بودیم. همه این موارد و همچنین سولات فراوان نمایندگان مجلس درباره وضعیت مدرک تحصیلی ایشان همچنان از جانب ایشان بی پاسخ مانده است. با وجود این ابهامات، ایشان را به معاون اولی خود برگزیدید و جالب‌تر آنجاست که جلسات ”ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی“ نیز به ریاست ایشان برگزار می شود.

یادآور می‌شویم همانطور که رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند: ” با دستمال های کثیف عده ای نمی توان شیشه را پاک کرد“. گویا حضرت عالی علاقه مند هستید که کسانی را که نسبت به آنها حساسیت و ابهامات بیشتری وجود دارد، به حلقه نزدیکان خود اضافه نمایید. آیا معنای این انتصابات چیزی جز حمله به طرفداران و منتقدان دلسوز  و ناامید کردن آنها از نقددلسوزانه می باشد؟! کجای این اقدامات مطابق فرموده رهبر انقلاب در مورد مبارزه با فساد است.

در پایان از حضرت عالی می‌خواهیم با توقف و اصلاح این روند در انتخاب اطرافیان خود بیش از این موجبات نارضایتی عدالت‌خواهان و طعن‌ها و سوء استفاده‌های دشمنان را فراهم نیاورید. از زبان مولای متقیان نیز متذکر می شویم که ”از خودپسندی و از اعتماد به آنچه موجب اعجابت ‌شده و نیز از دلبستگی به‌ستایش و چرب‌زبانیهای دیگران، پرهیز کن، زیرا یکی از بهترین فرصتهای شیطان‌است ‌برای تاختن تا کردارهای نیکوی نیکوکاران را نابود سازد“ نهج البلاغه امام علی (ع)

به امید ظهور عدالت گستر گیتی
جنبش عدالتخواه دانشجویی

/ 3 نظر / 24 بازدید
عاشورا

بسم الله الرحمن الرحیم سلام، واقعه ی کربلا گذشت ... دیروز در کربلا یزیدیان سر حسین (ع) را به نیزه کردند و امروز نیز همان یزید منشان تیشه بر اسلام ناب میزند و افسوس که بر این ستمگران خیال نابودی اسلام ناب هنوز پابرجاست ... و امروز عاشورا افتتاح شد . www.ashoora.ir عاشورا فقط از عاشورا نمی گوید ! عاشورا از تفکر ناب عاشورا و عاشوراییان می گوید و می نگارد... از عشق ، ایثار ، سکوت ؛ از نگاه های بی انتها ... و از شهادت ... مفتخریم که در این راه در تمامی حوزه های مرتبط دینی و فرهنگی نیازهای شما را تامین کنیم . خواهشمندیم با عضویت در عاشورا و با بیان نظرات ارزشمندتان ما را در پیشبرد و گسترش فرهنگ عاشورا یاری نمایید . سیستم بی نظیر کاربری اعضا ، بانک جامع مقالات ، بانک کم نظیر و جامع صوتی و مجموعه تصاویر متنوع ، تنها بخشی از خدمات ماست. و در انتها ، خواهشمندیم ما را به لیست دوستانتان اضافه کنید. کربلا ادامه خواهد داشت ... به امید حضورتان پایگاه جامع عاشورا www.ashoora.ir

sheeva

انقلاب، آزادی ، جمهوری اسلامی،  چیبه سر این شعارها آمد . آیتالله منتظری پدر انقلاب مقدّس  اسلامی فرمودند: مسئولین لااقل شجاعت این را داشته باشند که اعلام‏ ‏کنند این حکومت نه جمهوری است و نه اسلامی و هیچ کس هم حق‏ ‏اعتراض و اظهار نظر و انتقاد ندارد امیدوارم تا کاملاً دیر نشده‏ ‏مسئولین امر به خود آیند و بیش از این وجهه نظام جمهوری اسلامی را در‏ ‏بین تودههای زجر کشیده و سیلیخورده ایران و در سطح جهانی خدشهدار‏ ‏نکنند و موجب سقوط خود و نظام نگردند