خصال روزه دارن

در حديثي طويلي حضرت اميرالمؤمنين (عليه السلام) از پيامبر خدا (صلي الله عليه و آله) چنين نقل مي فرمايد كه پيامبر (صلى الله عليه و آله) فرمود: هيچ مؤمني نيست كه ماه رمضان را فقط به حساب خدا روزه بگيرد، مگر آنكه خداي تبارك و تعالي هفت‏ خصلت را براي او واجب و لازم گرداند: 1- هر چه حرام در پيگرش باشد محو و ذوب گرداند، 2- به رحمت‏خداي عزوجل نزديك مي‏شود، 3- (با روزه خويش) خطاي پدرش حضرت آدم را مي‏پوشاند، 4- خداوند لحظات جان كندن را بر وي آسان گرداند، 5- از گرسنگي و تشنگي روز قيامت در امان خواهد بود، 6- خداي عزوجل از خوراكيهاي لذيذ بهشتي او را نصيب دهد، 7- خداي و عزوجل برائت و بيزاري از آتش دوزخ را به او عطا فرمايد. (پرسش كننده در اين حديث مفصل، عالم يهودي بود) كه عرض كرد راست گفتي اي محمد.

/ 11 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
reza

فرموداید که به نظر هم احترام بگذاریم، مگر شما و امثال شما به حق زنده بودن من و امثال من احترام میگذارید که من به نظر اشتباه شما احترام بگذارم؟ من که این خطوط رو مینویسم در کشور آمریکا هستم. و اگر نه هیچ وقت جرات نمیکردم این مسایل رو بنویسم. چرا؟ چون مسلمون به نظر کسی احترام نمیذاره. در کیش و سنت مسلمونها یا دوستی و یا محکوم به مرگ و شکنجه. باور ندارید بروید یه خیابان و بگویید که فلانم به فلان حضرت امام خامنه ای. خودتان میدانید که چه میشود؛ این در سرزمین ایران اسلامی است. حالا در سرزمین کفر که من زندگی میکنم شما به راحتی میتونید فلانتون رو در جمع به ریاست محترم جمهوری حواله بفرمایید هیچ چیزی هم نمیشود.

reza

به: برادرحاج امیر عسگری قمی بافقی رونوشت: برادر حجت الاسلام والمسلمین بدجنس دامت برکاته برادر گرامی؛ حاج عسگری. پیرو نامه سراسر لطف و خالی بندئ جنابعالی لازم دیدم این جوابیه را بنویسم و دقایقی از وقت شریف جنابعالی رو تلف کنم، همانطور که شما مال ما رو تلف کردید. فرموده بودید که پیامبران و امامان با دشمنانشان با نرمی رفتار مینمودند. خیر قربان، پیامبر و امامان در جنگهای متعدد مثل احد؛ بدر، خندق و حمله به ام القرا (ایران اسلامی) در صدد گاییدن خواهر و مادر دشمنان خود بودند. که در بعضی موارد موفق هم بودند. مثل حمله به ام القرا. (نمیدونم به ایران اسلامی که ام القرا هم بوده چرا حمله کردند؟؟؟؟!!!!) فرموده بودید که تاریخ اسلامی مطالعه کنیم؛ خوارمان را که گاییدن؛ حالا جای تاریخ ایران بیاییم و تاریخ ایشان (املت اسلامی) را مطالعه کنیم؟ ادامه دارد

reza

من در ایران که بودم مسلمون بودم نماز و روزه و... ولی اینجا فهمیدم که دین همش کشکه. هیچ منطقی جز دسته بندی و مقابل هم قرار دادن مردم در دین وجود نداره. من اینجا فقط خدای مهربان را میپرستم و ستایش میکنم. من در ایران در مسلمونی مثل سگ از الله میترسیدم . الله که بندهاشو زنده زنده میسوزونه. ولی اینجا خدا رو شناختم احساس کردم و باهاش دوست شدم. نه وحشت و ترس غیر منطقی نه از حد گذشتن و توهین به خداوند. من اینجا پروردگار رو پیدا کردم. تو دیار کفر بدون چماق بدون سنگسار بدون جهنم بدون اعدام کسی که از دین شما برگرده. مگر نه اینکه (لا اکره فی الدین) شما خودتون هم خودتون رو قبول ندارید. به امید سرافرازی و هدایت همه.

rezvan

من هم رضوان هستم .

hadi

طبلب

ID CHAT YAHOO; vahid_mesbah846

مرگ آندو یافتند آنچه را که در جهان با اشتباه خورشید نتوانستند بیابند. ماه پس از آن پیر و نابینا شد ..زشت شد و دگر هیچکسی چشم به روی او نینداخت....و تا مرگ زجر کشید..... در پناه مهر خدا باشيد/ يا علی به منم سر بزن

rafi

سلام به شما و وب لاگ خوب و مفيدتان. خوشحال می شم سری هم به من بزنيد.

صادق

نه بابا خوشم اومد... خيلي باحالي. به منم سر بزن.