استفاده از فیلترشکن ویژه چین: درایران 12 برابر چین!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست با اشاره به اطلاعات منتشره در سایت شرکت اولترا نوشت: استفاده کنندگان از یک نرم افزار فیلترشکن که برای چین طراحی شده است، در ایران 12 برابر چین، 17 برابر سوریه و عربستان و 20 برابر ویتنام بوده و تعداد استفاده کنندگان از این نرم افزار در ایران ظرف یک روز، بیش از 215 هزار نفر بوده است!

به گزارش سرویس بین الملل آینده این روزنامه نوشت: سه شنبه گذشته دویست و پانزده هزار و ششصد و چهل و شش نفر توانستند درایران از سد فیلترهای اینترنتی بگذرند و به وبسایت هایی از قبیل فیس بوک، تویتر و ... متصل شوند.

این روزنامه در مقاله ای با عنوان زمان فشار برای آزادی ارتباط با اینترنت افزود: این افراد در سوریه چهارده هزار و هشتصد و هشتاد و شش نفر، در ویتنام ده هزار و ششصد و دوازده نفر،در عربستان سعودی چهارده هزار و ششصد و نود ویک نفر و بالاخره در چین حدود هجده هزار نفر بوده است.

نویسنده این مقاله واشنگتن پست افزود: من این اطلاعات را از وبلاگ داخلی یک شرکت به نام اولترا ریچ دریافت کردم که سیستم های فیلتر و فایروال شکن تولید می کند تا به حدود نیم میلیون نفر کمک کند تا از وبسایت هائی استفاده کنند که دولتها آنها را فیلتر کرده اند.

اولترا شرکتی است که از طریق یک نرم افزار کوچک مخاطبان را به سرور خود منتقل می کند تا از آن طریق فیلترینگ را دور بزنند و گویا آمریکایی ها آن را برای کشور چین ساخته اند.

واشنگتن پست در ادامه افزود: استفاده بعدی مشخص کردن ترافیک استفاده ازسرورهای این شرکت است که نشان می دهد مردم کدامین کشورها بیشتر تحت فیلتر هستند.

به نوشته این روزنامه آمریکائی فهرست این کشورها همچنین شامل کشورهای کوبا،برمه ، ازبکستان ، بلاروس، الجزیره، کامبوج و لیبی است.

واشنگتن پست افزود: مقامات شرکتی که سرمایه فعالیت آن را داوطلبانه تامین کرده اند، می گویند اگر سی میلیون دلار دیگر در اختیار داشتند، می توانستند میلیون ها نفر را در شبکه خدماتی خود قرار دهند و کنترل ایران را بر اینترنت از بین ببرند!

/ 1 نظر / 21 بازدید
HosseiN

سلام دوست عزیز.پست جالبی بود! خوشحال میشم به من هم سر بزنید. [گل][گل][گل]