خطیب جمعه قم: مردم تا آخرین نفس ازانقلاب ونظام دفاع می کنندخطیب جمعه قم: مردم تا آخرین نفس ازانقلاب ونظام دفاع می کنند
قم – خطیب جمعه قم با تاکید به اینکه ملت ایران تا آخرین نفس برای دفاع ازآرمانهای انقلاب وحفظ نظام درصحنه باقی می مانند، گفت : مردم مسلمان در حوادث اخیر ثابت کردند که دربرابر نغمه های شوم مخالفان سکوت نخواهند کرد.
به گزارش ایرنا، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری درخطبه های نمازجمعه این هفته قم ، خاطرنشان کرد: ملت ایران اگر احساس کند، نقشه وتوطئه ای درکار است با تمام وجود برای دفاع از نظام اسلامی به میدان می آید.
وی با اشاره به حوادث اخیر بویژه ساختارشکنی برخی افراد معلوم حال در حاشیه مراسم تشییع جنازه آیت الله منتظری، گفت: دراین هفته درحالیکه شاهد پیام تسلیت مقام معظم رهبری ومراجع عظام تقلید دررابطه با درگذشت آیت الله منتظری بودیم اما باید از شعارهای انحرافی که درحاشیه مراسم سرداده شد، اظهار تاسف کنم.
آیت الله بوشهری گفت: مقام معظم رهبری برای تعیین محل دفن آیت الله منتظری در مکان مناسب، دستورات لازم را فرموده بودند و مسوولان نیز برهمین اساس دنبال این بودند که کار به شکل شایسته ومناسب انجام شود ولی عده ای فرصت طلب رعایت حق را نکردند.
وی اظهار داشت: باید ازمردم قم به خاطر صبر و تحمل درآن روز سخت تقدیرکرد ، مردم قهرمان این شهر در روزی که برای همه آنها سخت بود وروحانیون وبسیجیان با دیدن آن حوادث تلخ اشک می ریختند ولی به خاطر فرمان رهبر معظم انقلاب بردباری نشان دادند.
آیت الله بوشهری خاطرنشان کرد: مردم قم در روز تشییع جنازه آیت الله منتظری خون دل خورده وسکوت کردند ولی باید از حضور حماسی آنها در روزهای بعد در صحنه تقدیر کرد.
وی گفت: مردم قم در روزهای اخیر اثبات کردند که این شهرهمان قم سالهای 42 و بعد از آن است و حمایت خود را از امام (ره)و انقلاب به بهترین شکل ممکن انجام می دهد.
بوشهری با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در جمع مبلغان، گفت : رهبرمعظم انقلاب تحت هیچ شرایطی خواهان اختلاف و درگیری در جامعه نیست وما باید در تحقق این سخن رهبر انقللاب که همان جذب حداکثری ودفع حداقلی است گام برداریم.
خطیب جمعه قم افزود: کسانی که راه مخالف را انتخاب کردند باید مشاهده کنند که دشمنان انقلاب و اسلام چه اهدافی را دنبال می کنند، آیا این راهی که آنها انتخاب کردند راه مستقیم است و راه دیگری وجود ندارد؟ باید خطوط قرمز انقلاب رعایت شود.
آیت الله حسینی بوشهری خاطرنشان کرد: شعار جمهوری اسلامی از شاخصه های مهم انقلاب و امام راحل (ره) است، ولی متاسفانه عده ای ابتدا این محتوی جمهوری اسلامی را مورد هدف قرار داده و بعد از آن به تمثال امام (ره) توهین کردند.
وی اظهار داشت: آرمان فلسطین قبل ازانقلاب اسلامی برای ملت ایران مقدس بوده و در زمانی امام راحل (ره) در تبیعید بودند برای مردم فلسطین نیز فریاد می کشیدند ولی آیا سردادن برخی شعارها به معنای همراهی با امام (ره) است؟
وی تصریح کرد : اختلاف به صلاح مملکت و ملت ایران نیست ، دشمنان به ما می خندند ونباید کاری کنیم که دشمنان انقلاب و نظام شاد شوند.
بوشهری گفت: کسانی که دیروز در میدان حاضر بودند چرا امروز سکوت کرده و یا با مخالفان نظام همراهی می کنند؟ این حرکات قابل قبول نیست.
امام جمعه موقت قم ابراز امیدواری کرد که دیگرنیازی به حضور ملت قهرمان ایران برای خاموش کردن برخی نغمه ها نباشد و دشمنان نظام بدانند که ملت ایران هرگز در برابر نغمه های شوم آنان سکوت نمی کند.
/ 0 نظر / 22 بازدید